بهترین دستگاه‌ های لیزر موهای زائد

بهترین دستگاه‌ های لیزر موهای زائد

در اواسط دهه ۹۰ میلادی با رواج حذف موهای زائد و به‌ کارگیری لیزرها به عنوان یک ابزار توسعه‌دهنده زیبایی پوست موردتوجه قرار گرفته است. در این میان شناسایی روش‌ها، کارکرد و راندمان لیزرها در خرید بهترین دستگاه‌ های لیزر موهای زائد و ایمنی بسیار حائز اهمیت است.

ماهیت و کار لیزر

دستگاه‌های لیزر، نورهای به موازات یکدیگر را انتشار می‌دهند. پرتوهای نور منتشرشده توسط ماده فعال‌کننده‌ای درون فضای تشدید نور، پشتیبانی و تقویت می‌شود. این پالس‌های نوری که به‌شدت تحت کنترل دستگاه‌های لیزر هستند توسط فولیکول‌ها جذب می‌شوند. درواقع ماهیت این پالس‌های مدت‌دار بر تخریب فولیکول پایه‌ریزی شده است. خروجی لیزرها به دو صورت متوالی و پالسی است که تابش آن در یک بخش زمانی کوتاه صورت می‌گیرد. فضای تقویت‌کننده یکی از اساسی‌ترین بخش‌های دستگاه لیزر است. این فضا می‌تواند جامد، مایع و گازی باشد که طول موج تابش با نوع این فضا معین می‌گردد.

عناصر لیزر

 1. چشمه انرژی خارجی (الکتریسیته یا نور)
 2. محیط پشتیبان (تقویت‌کننده)
 3. تشدید گر (ماده فعال‌کننده)
 4. دمنده (پمپاژ)

دو نوع پمپاژ در لیزرها وجود دارد:

 1. دمنده نوری لیزری (لامپ فلاش-نور لیزر): به خاطر پهنای تابش در لیزرهای حالت جامد مورداستفاده قرار می‌گیرد.
 2. دمنده الکتریکی لیزر: در لیزرهای گازی کاربرد دارد.

بهترین دستگاه‌ های لیزر موهای زائد

 1. سیستم لیزر الکساندرایت (نزدیک به مادون قرمز)
 2. سیستم لیزر دایود (نزدیک به مادون قرمز)
 3. سیستم لیزر ان­دیاگ (نزدیک به مادون قرمز)

سیستم نوری IPL نیز با روش کارکردی مشابه لیزرهای در درمان موهای زائد به کار می‌رود.

بهترین دستگاه‌ های لیزر موهای زائد
بهترین دستگاه‌ های لیزر موهای زائد

تعداد جلسات

بعد از خرید بهترین دستگاه‌ های لیزر موهای زائد، نکته قابل تأمل شکیبایی در طول دوره درمان است. درواقع حذف موهای زائد پروسه­ای طولانی است و انتظار بازدهی زودهنگام بعد از انجام یک یا دو جلسه لیزر یک انتظار غیرواقعی است.

تعداد جلسات لازم برای کامل شدن دوره درمان و مطلوب‌ترین نتیجه، به رنگ پوست، درجه تیرگی و روشنی موها، ناحیه درمان، جنسیت، سطح هورمون‌ها بستگی دارد. دوره درمان با دستگاه لیزر دایود معمولاً در فاصله زمانی ۱۰ هفته بعد از جلسه قبل انجام می‌شود. این فاصله زمانی به دلیل قرارگیری دسته­ای جدید از موها در مرحله فعالیت است. تعداد جلسات کمتر از ۳ جلسه و بیشتر از ۷ جلسه صورت نمی‌گیرد. بدین ترتیب که بین مرحله رویش مو تا ریزش آن سه مرحله شاخص وجود دارد.

 1. آناژن (Anagen): مرحله فعال دوره رشد مو

(۱۵ الی ۲۵ درصد از موهای بدن در این مرحله قرار دارند. موهای فعال هدف لیزرها هستند و از چند روز تا چند ماه در این مرحله باقی می‌مانند).

 1. کاتاژن (Catagen): متوقف شدن رشد مو

(در این مرحله، مو در حالت غیرفعال قرارگرفته و از منابع مغذی مو جدا می‌شوند. در این مرحله اندازه فولیکول‌ها کوچک از مرحله قبل می‌شود. برجستگی ایجادشده محل رشد موهای زائد وجود دارند، مسطح می‌شوند و به مدت جند روز تا چند هفته در این حالت باقی می‌مانند).

 1. تلوژن (Telogen): مرحله استراحت رشد مو

(تجدید تغذیه فولیکول‌ها و ظاهر شدن موهای زائد در این مرحله صورت می‌گیرد).

در این چرخه فولیکول‌هایی که در مرحله آناژن قرار دارند دارای بیشترین میزان رنگ هستند. این موها، بخش زیادی از گرما را جذب می‌کنند و غیرفعال می‌شوند. سایر موهایی که در مراحل دیگر قرار دارند تحت تأثیر اشعه لیزر قرار نمی‌گیرند.

مزایای انتخاب بهترین دستگاه‌ های لیزر موهای زائد

 1. صرفه‌جویی در زمان و هزینه

بعد از حذف موهای زائد با لیزر، شخص مورد درمان دیگر نیازی به اتلاف وقت جهت اصلاح موهای زائد ندارد. همچنین فرد دچار عوارض پوستی بعد از اصلاح موهای زائد نمی‌شود. استفاده از لیزر، حذف هزینه‌هایی چون خرید وسایلی چون تیغ، مواد اصلاح، موم و … را به همراه خواهد داشت. درواقع با حذف این هزینه‌های، هزینه لیزر موهای زائد قابل جیران است.

 1. افزایش اعتمادبه‌نفس

دیده نشدن موهای زائد و پوشیدن لباس‌های بدون آستین و باز بدون نگرانی باعث حس اعتمادبه‌نفس می‌شود. بعد از انجام عمل لیزر، فرد می‌تواند با احساس بهتری به ورزش در باشگاه‌ها و تفریحات آبی بپردازد.

 1. داشتن پوست نرم و لطیف

بعد از تراشیدن موهای زائد، پوست دچار التهاب و سوزش می‌شود. بعد از لیزر با از بین رفتن ریشه‌های مو و عدم وجود این عوارض، فرد پوستی صاف و نرم خواهد داشت.

بهترین دستگاه‌ های لیزر موهای زائد بر اساس طیف‌های پوستی

انتخاب و خرید بهترین دستگاه‌ های لیزر موهای زائد با توجه به رنگ پوست برای فرد مورد درمان بسیار حائز اهمیت است. عدم انتخاب دستگاه مرتبط با رنگ پوست و مو به دلیل نداشتن اطلاعات کافی و کاربردی، نتیجه مطلوبی را به همراه نخواهد داشت. روشن‌ترین پوست‌ها و تیره‌ترین موها، ایدئال‌ترین ترکیب برای بهترین اثربخشی در مورد لیزرها هستند.

افراد با پوست تیره نسبت به دیگر طیف‌های رنگی پوست باید در خرید بهترین دستگاه‌ های لیزر موهای زائد دقتی بیشتری داشته باشند. دلیل این کار امکان هدف‌گیری رنگدانه ­های پوست توسط اشعه لیزر است که انجام کار را سخت‌تر می‌کند. افراد با پوست‌های تیره معمولاً موهای ضخیم‌تری دارند و این مورد یکی از دلایل استفاده از لیزر با طول موج بالاتر است. لیزرها بر روی موهای بلوند، سفید، خاکستری و قرمزرنگ به دلیل ضعف میزان رنگدانه تأثیری ندارد. معمولاً بعد از استفاده لیزر بر روی این موها، موها مجدداً رشد می‌کنند.

بهترین دستگاه‌ های لیزر موهای زائد
بهترین دستگاه‌ های لیزر موهای زائد
نکات موردتوجه قبل از لیزر
 1. انتخاب و خرید بهترین دستگاه‌های لیزر موهای زائد از طریق مشاوره با کلینیک‌ها یا مراکز عرضه‌کننده لیزر.
 2. عدم استفاده از اپیلاسیون، موم و … (فولیکول مو نباید از داخل پوست خارج شود).
 3. عدم قرارگیری در معرض تابش مستقیم نور آفتاب حدود شش هفته قبل از انجام لیزر.
 4. عدم برنزه بودن پوست (عدم دستیابی به نتیجه دلخواه).
 5. تراشیدن موهای زائد ۴۸ ساعت قبل از انجام عمل لیزر.
 6. عدم استفاده از عطر و مواد آرایشی بر روی پوست.
نکات موردتوجه بعد از لیزر
 1. عدم قرارگیری در معرض تابش مستقیم آفتاب.
 2. استفاده از کرم ضد آفتاب به‌طور منظم.
 3. استفاده از مرطوب‌کننده پوست.
 4. استفاده از کمپرس یخ در صورت متورم شدن پوست.
 5. جلوگیری از گرم شدن پوست به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت (گرما باعث باز شدن منافذ پوست و ایجاد حساسیت می‌شود).
 6. عدم استفاده از آب گرم حمام و سونا در روزهای اول بعد از انجام لیزر.
 7. عدم استفاده از مواد آرایشی و داروهای موضعی.
دیدگاه ها
  • شما می توانید با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید:
   امیر محمدی ۰۹۱۲۳۴۳۸۳۹۹
   حسام هاشمی ۰۹۱۲۳۴۳۸۰۲۵
   مونا عابدینی ۰۹۱۲۳۴۳۸۲۵۳
   سیاوش حسن پری ۰۹۱۲۳۴۳۸۱۲۲

  • برای این رنگ پوست دستگاه لیزر دایود مناسب ترین دستگاه لیزر موهای زائد هست. برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید
   tahertajpars.com/diode-laser

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/taherta2/public_html/wp-includes/functions.php on line 4609

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/taherta2/public_html/wp-includes/functions.php on line 4609

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/taherta2/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 111