خرید دستگاه‌ های لیزر مو، پوست و زیبایی

خرید دستگاه‌ های لیزر مو، پوست و زیبایی

از گذشته های دور، بشر روش‌های زیادی برای رفع موهای زائد به کار گرفته است. با توجه به روش‌های موقت، حساسیت‌زا و پیشرفت تکنولوژی، حذف موهای زائد با لیزر یکی از رایج‌ترین روش‌هایی است که جایگزین روش‌های سنتی شده است و روزبه‌روز تقاضای عمومی جهت به‌کارگیری استفاده از آن افزایش پیدا می کند. با توجه به استفاده از این روش سریع و کارآمد، آسان و پرطرفدار، باید در خرید دستگاه‌ های لیزر مو نکاتی را مورد توجه قرار داد.

مکانیسم مورد استفاده در دستگاه‌ های لیزر مو

حذف موهای زائد توسط دستگاه‌ های لیزر به خاطر کاهش زمان و تأثیر بسزایی که در متوقف کردن رشد موهای زائد دارد به روش محبوبی مبدل شده است. به غیر از داشتن مهارت شخص متصدی لیزر، انتخاب و تکنولوژی مورداستفاده در این دستگاه‌ها ویژگی مهمی است که باید در خرید دستگاه‌ های لیزر موهای زائد به آن توجه کرد.
مکانیسم دستگاه‌های لیزر مو بر اساس گرم کردن تا مرز تخریب، تنظیم شده است که با هدف نازک شدن و کاهش رشد مو صورت می‌گیرد؛ بدین شکل که لیزر، انرژی نور را توسط یک ماده فعال‌کننده به حرارت تبدیل می‌کند. حرارت ایجاد شده توسط ملانین‌های (رنگدانه های طبیعی موجود در مو و پوست) موجود در ریشه‌های مو جذب می‌شود و فولیکول (سلول‌های پوستی تشکیل دهنده پیاز مو) مو در معرض پالس‌های لیزر قرار می‌گیرد.

به مرور زمان با تکرار و تأثیر پالس‌ها روی فولیکول مو، منجر به ضعیف شدن ریشه مو و باعث عدم رشد مجدد آن می‌شود. در واقع پالس نوری است که در محدوده زمانی کوتاه تابیده می‌شود. این روش پاکسازی موهای زائد، در طی چندین جلسه انجام می‌شود و تعداد آن برای هر شخص متفاوت است. علاوه بر نکات فنی، یکی از فاکتورهای مهم در خرید دستگاه‌های لیزر مو، انتخاب صحیح نوع دستگاه با توجه به نوع و رنگ پوست شخص است که در این مقاله جزئیات آن ذکر شده است. معمولاً تعداد جلسات به صورت میانگین از ۸ تا ۱۰ جلسه طول می‌کشد.

انواع و معیار انتخاب دستگاه‌ های لیزر مو

در حالت کلی، دستگاه‌های رفع موهای زائد به دو نوع لیزر و شبه لیزر تقسیم می‌شود که در انتخاب و خرید دستگاه‌ های لیزر مو نکته‌ی بسیار کلیدی است. در لیزرها، نور به صورت پرتوهای موازیِ بسیار باریکی با طول مشخص، ساطع می‌شود. این نور با کمک ماده فعال‌کننده بر اساس نوع لیزر، موجب آزاد شدن فوتون‌ها (ذره بنیادی به عنوان واحد کوانتومی نور) و در نهایت باریکه‌های نور می‌شود که نقطه‌ی خاصی را مورد هدف قرار می‌دهد.

شبه لیزرها مکانیسم و کارایی شبیه به لیزرها دارند اما به جای هدف قرار دادن فولیکول مو، بخش وسیع‌تری از پوست را مورد هدف قرار می‌دهند که این مسئله اثر کمتر و عوارض جانبی بیشتری را به دنبال خواهد داشت. منابع نوری و لیزرها بر اساس طول موج به انواع مختلف تقسیم می‌شوند و شامل لیزر روبی با طول موج ۶۹۴ نانومتر، الکساندرایت با طول موج ۷۵۵ نانومتر، لیزر دایود با طول موج ۸۱۰-۸۰۰ نانومتر، Nd:YAG با طول موج ۱۰۶۴ نانومتر و (Intense Pulse Light (IPL که شبه لیزر محسوب می شود.

معیارهای انتخاب و خرید دستگاه‌های لیزر مو

۱. زمان پالس‌ها باید با زمان استراحت گرمای فولیکول یکسان باشد.
۲. زمان پالس‌ها باید اندازه طولانی باشد تا به پوست آسیبی نرسد.
۳. نتیجه بهتر حاصل بیشترین و بالاترین جریان قابل‌تحمل است.
۴. اندازه نقطه (Spot Size) باید بیشتر از عمق نفوذ لیزر به بافت (۱۰ – ۵ میلی متر) باشد.
۵. برای رسیدن به عمق و از بین بردن ریشه‌های مو، طول موج باید بزرگ از ۷۰۰ نانومتر باشد. با توجه به این اندازه طول موج، لیزرهای روبی از لیست لیزرهای ایده آل قابل حذف است.

استانداردهای موردتوجه در خرید دستگاه‌ های لیزر مو

عدم توجه به ملاحظات ایمنی و استاندارها در هنگام خرید دستگاه‌ های لیزر مو و استفاده از این دستگاه‌ها خطرات بیولوژیکی و آسیب‌های پوستی را به همراه دارد. مؤسسات مختلف بین‌المللی بر وضع قوانین ایمنی دستگاه‌ های لیزر نظارت دارند که از مراکز مورد تأیید مراجع بین‌المللی می‌توان موسسه استاندارهای ملی آمریکا (ANSI) را نام برد. این موسسه، استاندارهای جهانی در زمینه ی ایمنی استفاده از لیزرها و تسهیلات خدمات بهداشتی ارائه داده است.

بر اساس این استانداردها، گایدلاین هایی (معتبرترین شواهد علمی در شیوه برخوردهای بالینی و اثرات آن) تعریف شده است که لیزرهای مورداستفاده در کاربردهای خدمات بهداشتی و درمانی باید آزمون‌های کالیبراسیون (مکانیک، عملکرد، مواد فعال‌کننده، توان ورودی و خروجی) صورت گرفته باشد. کنترل‌های مهندسی، نصب و به‌کارگیری لیزرها در جهت ایمنی متخصصان و افراد استفاده‌کننده لازم و ضروری است.

خرید دستگاه‌ های لیزر مو، پوست و زیبایی
خرید دستگاه‌ های لیزر مو، پوست و زیبایی

استانداردهای مورد تایید در ایران

اگرچه استاندارهای بین‌المللی در خرید دستگاه‌ های لیزر مو بسیار مهم است؛ اما در تولید و فروش هر کالایی استاندارهای آن کشور هم باید موردتوجه قرار گیرد. با توجه به شرایط ثبت‌شده و ضوابط ابلاغی اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت ایران، هنگام خرید دستگاه‌ های لیزر مو به استاندارهای زیر باید توجه کرد.

– تأییدیه CE: پروانه ساخت با ضوابط اتحادیه اروپا
– گواهی ۱۳۴۸۵ ISO: پیاده‌سازی این سیستم به عنوان یک استاندارد بین‌المللی تعهد سازمان را به قوانین و الزامات سیستم مدیریت کیفیت تجهیزات پزشکی و رضایتمندی مشتریان را به همراه دارد که در خرید دستگاه‌ های لیزر مو بسیار حائز اهمیت بوده و شما را در امر خرید دستگاه لیزر موهای زائد کمک می‌کند تا انتخاب مناسب‌تری را در بر داشته باشید.

دیدگاه ها
  • لطفا بیشتر درباره دستگاه های دایود و الکساندرایت و نحوه ی خرید دستگاه های لیزر توضیح دهید.

    • جهت آشنایی بیشتر با محصولات لیزر موهای زائد شرکت طاهر تاج به لینک زیر مراجعه فرمایید.
      دستگاه های لیزر موهای زائد

      و برای راهنمایی بیشتر در خصوص خرید دستگاه های لیزر موهای زائد به بخش ارتباط با ما مراجعه نمایید یا با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/taherta2/public_html/wp-includes/functions.php on line 4609

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/taherta2/public_html/wp-includes/functions.php on line 4609

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/taherta2/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 111