خرید لیزر مو

خرید لیزر مو

موهای زائد در بخش‌هایی از بدن با ضخامت و تیرگی بیشتر رشد می‌کند. رشد این موها موجب ناراحتی و افسردگی در فرد می‌شود. انسان همیشه در تلاش برای موزدایی بوده است و بهترین روش را در اثر طولانی آن می­ داند. در طول تاریخ روش‌های متنوعی برای این کار توسط انسان تجربه شده است. تمامی روش‌های سنتی در دائمی نبود با هم نقطه اشتراک دارند. در حال حاضر روش دائمی برای موزدایی وجود ندارد ولی موزدایی با لیزر از دیگر روش‌ها مؤثرتر است. موزدایی با لیزر یکی از جدیدترین موارد زیبایی است که اثربخشی آن به اثبات رسیده است. این روش توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تأیید شده است. با در نظر گرفتن نتایج مثبت این روش، خرید لیزر مو افزایش پیدا کرده است.

بررسی عملکرد و خرید لیزر مو

موزدایی با لیزر به غیر از اطراف چشم برای هر نقطه‌ای از بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد. اثربخشی این روش به رنگ مو و پوست بستگی دارد که در این مقاله به آن اشاره شده است. بهترین نتیجه با وجود ترکیب روشن‌ترین پوست و تیره‌ترین مو به دست می‌آید. در صورت وجود کمترین تضاد بین پوست و مو احتمال آسیب دیدن پوست بیشتر از سایر موارد است. استفاده از لیزر در رفع موهای زائدی که رنگ‌های سفید، خاکستری، قرمز یا بلوند دارند در اکثر موارد چندان تأثیری ندارد.

در این پروسه پزشکی از یک طول‌موج از نور با پالس در یک زمان معین مورد استفاده قرار می‌گیرد. طول‌موج و پالس مدت‌دار بهترین اثر و کمترین آسیب را بر بافت اطراف هدف دارد. با استفاده از تقویت‌کننده‌ها در لیزر، نور به‌صورت متمرکز بر پوست تابیده می­ شود. رنگدانه های (ملانین) قرار گرفته در ریشه مو توسط نور لیزر مورد هدف قرار می‌گیرند. جذب گرمای تولیدشده در اثر نور توسط ملانین‌ها، موجب آسیب‌دیدگی ریشه مو می‌شود. تخریب فولیکول‌های مو عدم یا کاهش مجدد مو را در پی خواهد داشت. موزدایی طی چند روز یا هفته صورت می‌گیرد و به صورت آنی این عمل انجام نمی‌شود.

ملانین به خاطر نقش تعیین‌کننده در رنگ پوست و مو فاکتور مهمی در دستگاه‌های موزدایی به شمار می‌رود. به خاطر جذب گزینشی فوتون‌ها، موهای تیره حذف می‌شوند. لیزر بر روی موهای سیاه یا قهوه‌ای عملکرد قابل قبولی را ارائه می‌دهد.

خرید لیزر مو
خرید لیزر مو

ویژگی‌های لیزر در حذف موهای زائد

دستگاه‌های موزدایی بر دو اساس شکل گرفته‌اند. دسته اول دستگاه‌های لیزری هستند با توجه به مکانیسم و طول‌موج مختلف در سه دسته قرار می‌گیرند. دسته دوم دستگاه‌های غیر لیزری هستند که IPL نام دارند. این دستگاه‌ها بر پایه نور شکل گرفته‌اند. درواقع IPL شبه لیزر است که در خرید لیزر مو باید این نکته را در نظر گرفت. با بلند شدن طول‌موج در لیزرها نفوذ آن در پوست با عمق بیشتری صورت می‌پذیرد. رنگ تیره پوست موجب جذب طول‌موج‌های کوتاه‌تر می‌شود. درواقع جذب طول‌موج‌های کوتاه‌تر توسط پوست درد بیشتری را برای فرد تحت درمان به همراه دارد.ویژگی‌های اصلی لیزر برای موزدایی به شرح زیر است:

 1. طول‌موج
 2. توان لیزر
 3. قطر لکه

انواع لیزر

توجه به سه طول‌موج ۷۵۵، ۸۰۸، ۱۰۶۴ نانومتر اصلی در خرید لیزر مو نکته اساسی است.

لیزر الکساندرایت (Alexandrite Laser): طول‌موج این دستگاه برابر با ۷۵۵ نانومتر و قطر لکه ۱۶ میلی‌متر است. توان مؤثر این لیزر ۴۰-۱۰ J/cm2 است و برای تیپ‌های پوستی ۱ و ۲ مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه بهترین انتخاب برای پوست‌های روشن با موهای بور و روشن است. دوره درمانی با این لیزر ۶ جلسه و فاصله ۲ تا ۳ هفته است.

لیزر دایود (Diode Laser): طول‌موج این دستگاه برابر با ۸۰۸ نانومتر و قطر لکه ۹ میلی‌متر است. این لیزر مورد استفاده برای تیپ­های پوستی ۳ و ۴ بهترین انتخاب برای پوست‌های سبزه مثل نژادهای ایرانی است. دوره درمانی با این لیزر ۶ جلسه و فاصله ۲ تا ۳ هفته است.

لیزر ان دی یاگ (Nd:YAG Laser): طول‌موج این لیزر برابر با ۱۰۶۴ نانومتر و قطر لکه ۱۰ میلی‌متر است. طول پالس این لیزر ۱۵ تا ۳۰ میلی‌متر و توان مؤثر ۵۰-۲۰ J/cm2 است. این دستگاه برای تیپ‌های پوستی ۴ و ۵، موهایی با عمق زیاد و رنگ سیاه، بهترین انتخاب است. معمولاً دوره درمان این لیزر حدود ۶ جلسه با فاصله ۲ هفته است.

شبه لیزر

دستگاه (IPL (Intense Pulse Light): در این روش امن، از منبع انرژی به میزان کمتری از لیزرها و فرکانس بیشتری استفاده می‌شود. در این دستگاه از فلش زنون لامپ (طیف نور) استفاده می‌شود. فرکانس بالا در این روش باعث می‌شود که پوست بیش از اندازه گرم نشود. در این دستگاه پنجاه درصد انرژی روی ملانین تأثیر می‌گذارد که موجب نازکی و بی‌رنگی مو می‌شود. با کاهش انرژی وارده به پوست، فرد تحت درمان با عوارض جانبی کمتری روبرو است و بافت‌های اطراف هیچ‌گونه آسیبی نمی‌بیند. این روشِ بدون درد، برای افراد مختلف با انواع تیپ‌های پوستی (به غیر از پوست خیلی تیره) مناسب است. مهم‌ترین فاکتور دستگاه‌های IPL طولانی و ماندگاری نتیجه به دست آمده است. در استفاده از این دستگاه تعداد جلسات ۶ تا ۱۰ جلسه برای هر فرد تحت درمان در نظر گرفته می‌شود. جلسات درمانی بیشتر برابر با رشد موهای کمتر است.

عوارض و مراقیت های قبل و بعد از لیزر
 1. قرمزی و تورم بعد از انجام لیزر کاملاً طبیعی است که بعد از چند ساعت از بین می‌رود.
 2. تغییرات پیگمانته به صورت تیره یا روشن شدن بخشی از پوست که موقتاً ایجاد می‌شود.
 3. زخم شدن و تاول زدن پوست در موارد نادر ایجاد می‌شود.
 4. مشاوره با متخصص پوست برای آگاهی از نوع پوست و مو و بررسی فواید و معایب آن.
 5. خودداری از انجام لیزر در مکان تأیید نشده.
 6. بررسی سوابق پزشکی و داروهای مصرفی و بررسی بیمارهای پوستی.
 7. خودداری از قرار گرفتن در مقابل اشعه مستقیم آفتاب حدود ۶ هفته قبل از انجام لیزر.
 8. استفاده از کرم‌های ضد آفتاب خیلی قوی.
 9. خودداری از روش‌های دیگر موزدایی ۴ هفته قبل از انجام لیزر.
 10. خودداری از مصرف آسپرین.
 11. عدم اصلاح ناحیه تحت درمان ۲۴ ساعت قبل از انجام عمل لیزر.
دیدگاه ها
  • سلام لطفا با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی لازم را انجام دهند. ۰۹۱۲۳۴۳۸۳۹۹ آقای مهندس امیر محمدی و ۰۹۱۲۳۴۳۸۰۲۵ آقای مهندس حسام هاشمی

 • سلام.
  لیزر مو با دستگاه ipl اثربخشیش مثل دستگاه لیزر معمولیه؟ چون من انتظار داشتم تعداد جلسات بیشتری نیاز داشته باشه

  • سلام. دستگاه های ipl شبه لیزر هستند . دستگاه های ipl در واقع با تابش نور قوی است که برای رفع موهای زائد استفاده می‌شود. برخلاف درمان از طریق لیزر که صرفا از یک طول موج ثابت استفاده می‌کند، لیزر IPL از طول موج‌های مختلفی استفاده می‌کند که بین ۵۰۰ نانومتر و ۱۲۰۰ نانومتر متغیر است. جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا به مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *