دستگاه لیزر دایود

دستگاه لیزر دایود

  در سالهای گذشته، زیبایی پوست و مو در جامعه اهمیت بیشتری پیدا کرده است. با توجه به مورد توجه قرار گرفتن مورد ذکر شده، خرید لیزرهای موهای زائد رو به فزونی نهاد. سازمان غذا و داروی آمریکا، دستگاه های لیزر موهای زائد را به عنوان یک ابزار دائمی برای موزدایی معرفی کرده است. این نکته حائز اهمیت است که لیزر هنوز نتوانسته است بر بعضی از رنگهای پوست و مو تاثیرگذار بگذارد. فرآیند لیزر موی زائد، با قرار دادن مو در معرض نور صورت می گیرد. در واقع پالس های منتشر شده از لیزرها، فولیکول موها را تخریب می کند. تخریب پیاز مو از رویش مجدد مو جلوگیری می کند. یکی از بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد، لیزر دایود است. با بکارگیری جدیدترین تکنولوژی لیزرها، خرید دستگاه لیزر دایود در بازار رو به افزایش است.

با توجه به اینکه لیزر الکساندرایت در میان افرادی که برای موزدایی از لیزر استفاده می کنند محبوبیت بیشتری دارد. لیزر الکساندرایت یک از لیزرهای قدیمی مورد استفاده در موزدایی است. با توجه به قدمت بیشتر و محبوبیت لیزر الکساندرایت، برای آشنایی هر چه بیشتر با لیزر دایود، در این مقاله به مقایسه این دو لیزر خواهیم پرداخت.

مقایسه عملکرد و تاثیر آن در خرید دستگاه لیزر دایود

طول موج، اولین و حائز اهمیت ترین تفاوت بین دستگاه های لیزر موهای زائد است. در لیزر الکساندرایت طول موج ۷۵۵ نانومتر و لیزر دایود طول موج بین ۸۰۰ تا ۸۱۰ نانومتر استفاده شده است. طول موج در یک دستگاه لیزر عمق نفوذ را مشخص می کند. عمق نفوذ بیشتر به پوست در لیزر دایود نسبت به لیزر الکساندرایت موجب تخریب فولیکولهای بیشتری می شود. در تیپ های پوستی رنگ تیره ­تر عمق نفوذپذیری بسیار تاثیرگذار است. لیزر الکساندرایت با عمق نفوذپذیری کمتر نسبت به لیزر دایود برای پوست های روشن مناسب تر است. دستگاه لیزر دایود نیز به علت نفوذپذیری بالاتر برای پوست های تیره تر انتخاب مناسبی است. یکی از مزیت های لیزر دایود نسبت به لیزر الکساندرایت در ایران مناسب بودن برای پوست های تیره است.

با توجه به اینکه نژاد ایرانی اکثرا دارای پوست های سبزه و گندمی هستند لیزر دایود بهترین گزینه برای موزدایی در این نژاد است. این موضوع می تواند در بازار ایران و خرید دستگاه لیزر دایود بسیار تاثیرگذار باشد. این در حالی است که الکساندرایت مناسبت انتخاب و گزینه برای نژادهای اروپایی است. نکته ای که در خرید دستگاه لیزر دایود بادید به آن توجه کرد ضریب جذب در این دستگاه لیزر است. معمولا خریداران از کنار آن به سادگی رد می شوند، ضریب جذب در این دستگاه لیزر است. این دستگاه برخلاف عمق نفوذپذیری بالا جذب ملانین کمتری نسبت به لیزر الکساندرایت دارد. این مزیت باعث می شود که لیزر تا عمق زیادی نفوذ کند ولی به رنگدانه های پوست آسیبی وارد نکند.

دستگاه لیزر دایود
دستگاه لیزر دایود

تفاوت لیزر دایود با لیزر الکساندرایت

  • یکی از مزیت های لیزر دایود نسبت به لیزر الکساندرایت، هندپیس آن است. قرارگیری لیزربار در داخل هندپیس موجب شده که هندپیس لیزر دایود نسبت به لیزر الکساندرایت سبک تر باشد.
  • به خاطر فاصله قرارگیری هندپیس رو پوست بعد از استفاده از لیزر الکساندرایت، نیازی به استفاده از ژل وجود ندارد. در لیزر دایود به دلیل تماس مستقیمی که با پوست دارد استفاده از ژل ضروری است.
  • هندپیس لیزر دایود مجهز به خنک کننده است. این خنک کننده به واسطه TEC های هندپیس به سطح پوست انتقال پیدا می کند. در لیزر الکساندرایت، شات ها با فاصله از سطح پوست انجام می پذیرد.
  • لامپ مورد استفاده در لیزر الکساندرایت که برای تحریک لیزر استفاده می شود بعد از گذشت زمان، کارایی خود را از دست می دهد. تعویض این لامپ هزینه ای را در بردارد. در لیزر دایود نیازی به وجود لامپ نیست.
  • یکی از مزیت لیزر الکساندرایت نسبت به لیزر دایود، استفاده از این لیزر برای روشن سازی پوست و موزدایی است. لیزر دایود فقط برای موزدایی کاربرد دارد.

تفاوت لیزر دایود با SHR

  • عمق نفوذپذیری لیزر دایود بیشتر از SHR است.
  • طول موج SHR کمتر از ۵۲۰ تا ۱۲۰۰ نانومتر است و همانطور که قبلا ذکر شد طول موج لیزر دایود ۸۰۰ تا ۸۱۰ نانومتر است
  • بارزترین تفاوت بین این دو لیزر در سیستم عملکرد آنها است. در لیزر دایود از لیزر بار برای انتقال نور و گرما استفاده می شود. در SHR از لامپ زنون برای این انتقال استفاده می شود.
  • هر دو دستگاه ذکر شده با سطح پوست تماس مستقیم دارند.
  • یکی از ویژگی های مهم دستگاه SHR از بین بردن موهای کرکی است. این ویژگی دستگاه SHR را نسبت به لیزرهای دایود و الکساندرایت متمایز می کند.

عوامل موثر بر قیمت لیزر

یکی از موثرترین عوامل در ساخت یک دستگاه لیزر توان خروجی لیزر بار است. در بازار انواع لیزر بار موجود است سطح مقطع های مختلفی دارد. قطعات مورد استفاده در ساخت لیزر و کیفیت آنها در ارائه یک دستگاه با استاندارد های لازم به بازار بسیار اهمیت دارد. بدون شک کیفیت دستگاه لیزر موهای زائد در کاهش و افزایش قیمت آن تاثیرگذار است. گارانتی و همینطور مدت زمان گارانتی از دیگر عوامل اثرگذار در قیمت یک دستگاه لیزر موهای زائد است. معمولا مشتریان دستگاه های لیزر موهای زائد به زمانبندی آن و تعداد شات لیزربار و ارائه آن توسط شرکت ارائه دهنده خدمات بسیار دقت می کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/taherta2/public_html/wp-includes/functions.php on line 4609

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/taherta2/public_html/wp-includes/functions.php on line 4609

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/taherta2/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 111