آرم ستاد توسعه زیست فناوری
شتاب دهنده اسپین
لوگو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
شتاب دهنده اسپین

تعریف نام شتاب دهنده: اسپین

الکترون در اتم ، علاوه بر اینکه تحت تاثیر نیروی جاذبه هسته ، به دور آن می چرخد و دارای یک حرکت چرخشی به دور خود نیز می باشد . این نوع چرخش را اصطلاحاً اسپین الکترون می گویند .

“اسپین” به معنای چرخش می باشد. اسپین از خاصیت های بنیادی ذرات زیر اتمی است که معادل کلاسیک ندارد و یک خاصیت کوانتومی بشمار می آید. این نام گذاری بر اساس علوم فیزیک، شیمی و کوانتوم که از اصول بنیادین مربوط به تجهیزات حوزه سلامت مورد حمایت این شتاب دهنده می باشند شکل گرفته است.

اهداف شرکت بعنوان شتاب دهنده

این شرکت دارای توانایی انتقال بروز ترین تکنولوژی به داخل کشور و ارتقاء کیفیت و بروز رسانی محصولات تولیدی طبق فن آوری روز دنیا و مطابقت آنها با بروز ترین استاندارد های بین المللی جهت ایجاد شرایط مناسب خرید برای جامعه هدف و ارائه بهترین خدمات گارانتی و وارانتی تمامی محصولات عرضه شده در تمامی نقاط کشور و همچنین کشور های همسایه در کوتاه ترین زمان ممکن می باشد. دست یابی به رتبه برتر کیفی بعنوان تولید کننده برتر در زمینه تجهیزات حوزه سلامت و زیست فناوری و دست یابی به تندیس حمایت از حقوق مصرف کننده کشور از دیگر اهداف این شرکت بوده و در نهایت صادرات محصولات تولیدی این شرکت و زیر مجموعه های تحت حمایت شتاب دهنده در ابتدا در منطقه، آسیا و سپس در کشور های اتحادیه اروپا با اخذ تمامی مجوز ها و تاییدیه های بین المللی است.

این شرکت آمادگی خود را بعنوان شتاب دهنده در زمینه تجهیزات حوزه سلامت و زیست فناوری جهت فراهم آوردن امکانات و زیر ساخت های لازم جهت تسهیل فرآیند تولید و سایر امکانات مورد نیاز برای شرکت های نوپای معرفی شده از طرف آن مقام محترم جهت ساخت و تولید تجهیزات به شرح ذیل اعلام می دارد:

۱- اتوکلاو پلاسما

۲ – سیستم های استریلیزاسیون

۳ – اسپکتروفتومتر

شتاب دهنده اسپین در راستای موضوع موافقت نامه همکاری مشترک در راستای توسعه زیست فناوری جهت حمایت از تولید تجهیزات حوزه سلامت و زیست فناوری مذکور اقدامات زیر را به عمل خواهد آورد .

-راه اندازی بستر های مناسب در زمینه تجهیزات از طریق تخصیص فضای فیزیکی در محیط کارخانه و همچنین تخصیص واحد اداری ، تجهیزات و ایجاد زیر ساخت مورد نیاز و تامین مالی لازم برای آن ؛

-ارائه خدمات نظارت و بازرسی طرح های مصوب تولید در محل شتاب دهنده ؛

– ارائه خدمات مشاوره به تیم ها و شرکت ها جهت تسریع در دستیابی به محصول نهایی ؛

– استفاده از ظرفیت های شرکت های فعال در زمینه زیست فناوری برای حل مسائل و معضلات صنعت مرتبط .

حرکت الکترون ها
شتاب دهنده اسپین