قیمت دستگاه لیزر موهای زائد خانگی

قیمت دستگاه لیزر موهای زائد خانگی

ظهور دستگاه‌های جدید لیزر موهای زائد روزبه‌روز رواج بیشتری پیدا می‌کند. لیزر موهای زائد به عنوان سومین عمل زیبایی در جهان در کلینیک‌های زیبایی و مطب پزشکان انجام می‌شود. با توجه به رشد این صنعت و قیمت دستگاه لیزر موهای زائد خانگی ، لیزرهای خانگی به طرفداران خاص خود را پیدا کرده است. نتایج موزدایی با لیزرهای حرفه‌ای با لیزرهای خانگی به لحاظ ماندگاری تفاوت‌هایی دارد. شرکت‌های تولیدکننده این دستگاه‌ها سعی کرده‌اند با پایین آوردن قیمت دستگاه لیزر موهای زائد خانگی ، فروش این لیزرها را به سطح بالاتری برسانند.

بررسی مکانیسم و قیمت دستگاه لیزر موهای زائد خانگی

در باور عموم موزدایی با لیزر را تقریباً دائمی می‌دانند. پژوهش‌ها نشان می‌دهد که ۲۰ تا ۳۰ درصد موها پس از لیزر، دوباره رشد می‌کند. مسئله مهم در موزدایی با لیزر، در نظر گرفتن مراحل رشد مو است. موها در دوره‌های مختلفی از رشد هستند، تعداد جلسات لیزر با فاصله معین باید صورت گیرند. این تعداد جلسات و فاصله معین رشد مو موجب تخریب موهای بیشتری در موزدایی با لیزر می‌شود. نکته‌ای که دستگاه لیزر موهای زائد خانگی را نسبت به لیزرهای حرفه‌ای در سطوح پایین‌تری قرار می‌دهد ماندگاری موزدایی است. در این دستگاه‌های لیزر از پالس‌های نوری به جای اشعه لیزر استفاده می‌شود. این پالس‌ها نسبت به اشعه لیزرها قدرت تخریب کمتری دارند. در این مورد از تعداد جلسات بیشتر برای موزدایی استفاده می‌شود. تولیدکنندگان کم کردن قیمت دستگاه لیزر موهای زائد خانگی ، سعی در جبران نقص این دستگاه‌ها دارند.

در واقع دستگاه‌های لیزرهای خانگی نورهای تقویت شده از نوع آی پی ال هستند. لیزرهای خانگی با وزن زیاد و با سهولت در دست جای می‌گیرند. امواج ساطع شده این دستگاه‌ها توسط صفحه نمایشگر، شمارش می‌شوند. نکته‌ای که در مورد این دستگاه‌ها وجود دارد تعویض لامپ است. استفاده از این دستگاه‌ها با میزان و دفعات زیاد موجب به وجود آمدن آسیب‌هایی برای فرد می‌شود. از مشکلات اساسی دستگاه لیزر موهای زائد خانگی، درد زیاد و میزان تأثیر کم است. اثرپذیری کم در این دستگاه موجب تکرار استفاده از آن توسط کاربر است.

قیمت دستگاه لیزر موهای زائد خانگی
قیمت دستگاه لیزر موهای زائد خانگی

معایب و مزایای دستگاه لیزر موهای زائد خانگی

یک محدودیت مهم که لیزرهای خانگی را در سطح پایین‌تری از دیگر لیزرها قرار می‌دهد تضاد در رنگ پوست و مو است. ملانین‌های مو در صورت داشتن بیش‌ترین تضاد بین رنگ پوست و مو بیشترین جذب گرما را انجام می‌دهند. بهترین حالت آن رنگ پوست سفید و موهای تیره است که بیشترین اثر موزدایی را به همراه دارد. موزدایی با لیزرهای خانگی در مورد پوست‌های تیره به نظر خطرناک می‌رسد و به پوست آسیب می‌رساند. این محدودیت در موزدایی با لیزر، در کلینیک‌های پوست و زیبایی با دستگاه ND;Yag حل شده است. در لیزرهای خانگی جدید حسگرهایی تعبیه شده است که متوجه تیرگی پوست می‌شوند. در این حالت دستگاه قفل می‌شود اجازه کار به فرد را نمی‌دهد.

از مزایای این دستگاه‌های به کاهش هزینه، انعطاف‌پذیری و اختصاصی بودن آن می‌توان اشاره کرد. این در حالی است که تعویض لامپ در دستگاه‌های لیزرهای خانگی و دیگر قطعات شامل هزینه می‌شود. این دستگاه‌ها علاوه بر زمان‌بر بودن انجام عمل لیزر نتایج ضعیف‌تری را به دنبال دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *