لیزر موهای زائد بیکینی

لیزر موهای زائد بیکینی

موزدایی ناحیه بیکینی نسبت به دیگر بخش‌های بدن مشکل‌تر است. علاوه بر زمان‌بر بودن و عدم پایداری نتایج در روش‌های سنتی، موزدایی کاملاً تمیز انجام نمی‌شود. در عصر حاضر از شیو، اپیلاسیون، انواع موبر برای زدودن موهای ناحیه تناسلی استفاده می‌شود. هیچ‌کدام از روش سنتی قدیمی ماندگاری بالا ندارند و تجدید رشد مو را در پی خواهند داشت. لیزر موهای زائد بیکینی مناسب‌ترین روش برای موزدایی این ناحیه است. امروزه، خانم‌ها به لیزر موهای زائد بیکینی بیشتر از سایر روش‌های موزدایی علاقه نشان می‌دهند. در ادامه به بررسی خطرات، عوارض و مزیت‌های لیزر بیکینی خواهیم پرداخت.

لیزر موهای زائد بیکینی و نتایج آن

داشتن پوستی نرم و صاف خواسته هر فردی است. در استفاده از لیزر موهای زائد بیکینی و با تخریب فولیکول مو، ریشه از بین می‌رود. از بین رفتن موهای تیره و ضخیم، موجب به وجود آمدن سطحی یکدست و روشن در ناحیه بیکینی می‌شود. با بسته شدن سوراخ‌ها و راه‌های نفوذ پوست لطافت خود را به دست می‌آورد. لیزر موی اندام تناسلی در برطرف کردن تیرگی این ناحیه بسیار تأثیرگذار است.

معمولاً نتیجه لیزر موهای زائد بیکینی پس از گذشت دو هفته مشاهده می‌شود. نتایج لیزر در این ناحیه به شکل ریختن موها، کنده شدن و در نتیجه سست شدن موها صورت می‌گیرد. در این روش حدود هشتاد تا نود درصد موزدایی صورت می‌گیرد. معمولاً لیزر موهای زائد به صورت صد در صد انجام نمی‌پذیرد. دلیل عدم موزدایی کامل، گزینشی بودن فولیکول‌هایی است که در دوره فعالیت قرار دارند. در این روش، فولیکول موهایی که در دوره استراحت قرار دارند مورد تخریب لیزر قرار نمی‌گیرند.

معمولاً تعداد جلسات لیزر موهای زائد بیکینی در هر فرد نسبت به نوع پوست و مو متفاوت است. میانگین تعداد جلسات از ۴ تا ۱۰ جلسه است. این تعداد نسبت به حجم موهای زائد و ضخیم بودن آنها متغیر است. البته انتخاب صحیح دستگاه نسبت به رنگ پوست و مو در روند لیزر و تعداد جلسات تأثیرگذار است. استفاده از لیزر الکساندرایت برای پوست‌های روشن و لیزر دایود برای پوست‌های سبزه بهترین انتخاب‌های موجود هستند. این در حالی است که برای پوست‌های تیره، لیزر ان دی یاگ بهترین گزینه است. بهترین زمان برای فاصله جلسات ۶ تا ۸ هفته است. مدت زمان هر بار لیزر این ناحیه ۸ تا ۱۰ دقیقه طول می‌کشد.

عوارض لیزر موهای بیکینی

عوارض لیزر این ناحیه به صورت سوزش، التهاب، خارش و سوزن شدن، خودش را نشان می‌دهد. درد در این ناحیه به کشیده شدن لاستیکی داغ بر روی پوست تشبیه شده است. با توجه به قدرت تحمل درد در افراد مختلف می‌تواند متفاوت باشد. معمولاً برای احساس نکردن درد، از کرم‌های بی‌حسی استفاده می‌شود. عوارض ذکرشده به صورت موقت شکل می‌گیرند. قرمزی پوست از رایج‌ترین عوارض پس از لیزر است که بعد از دو تا سه روز اثرات آن از بین خواهد رفت.

سوختگی از دیگر عوارض لیزر بیکینی است که با توجه به زمان لیزر ممکن است بروز آن بیشتر مشاهده شود. زمانی خاصی برای انجام لیزر در ناحیه بیکینی وجود ندارد و در هر موقع از سال قابل انجام است. برخی اعتقاد دارند که فصل تابستان زمان مناسبی برای این کار نیست. دلیل این توصیه عرق کردن بدن بیش از سایر فصل‌هاست. با توجه به محدود شدن ناحیه بیکینی بین ران‌ها و پوشیده شدن توسط لباس تعرق بیشتری در این فصل صورت می‌گیرد. احتمال بروز سوختگی ناحیه بیکینی با لیزر در این فصل بیشتر است. اقدامات زیر قبل از لیزر بیکینی بهتر است صورت گیرد.

  1. عدم استفاده از اپیلاسیون و وکس یک ماه قبل از لیزر این ناحیه.
  2. تراشیدن ناحیه لیزر ۲۴ ساعت قبل از لیزر.
  3. عدم استفاده از لوسیون و هر نوع ماده شیمیایی و پاک کردن این ناحیه.
  4. تجربه اپراتور لیزر در لیزر موهای بیکینی بسیار مهم است.
لیزر موهای زائد بیکینی
لیزر موهای زائد بیکینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/taherta2/public_html/wp-includes/functions.php on line 4609

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/taherta2/public_html/wp-includes/functions.php on line 4609

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/taherta2/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 111