لیزر موهای زائد زیر بغل

لیزر موهای زائد زیر بغل

رشد مو در ناحیه زیر بغل پس از سن بلوغ در خانم­ها و آقایان به صورت طبیعی مشاهده می­شود. رویش مو در این ناحیه از بدن تابع هورمون‌های جنسی است. کیفیت، فرم و نوع رویش در دو جنس مرد و زن کمی متفاوت است. رشد مداوم و تیرگی این موها، موجب آزردگی است. رفع این موها به جهت رعایت بهداشت و زیبایی صورت می‌گیرد. در روش‌های معمول از تیغ، موم، موبر و غیره برای رفع موهای زیر بغل به صورت موقت استفاده می‌شود. لیزر موهای زائد زیر بغل جز جدیدترین روش‌های دائمی برای موزدایی این ناحیه از بدن است.

لیزر موهای زائد زیر بغل و اصول کلی درمان

اصول درمانی لیزر موهای زیر بغل شبیه دیگر موهای زائد بدن است. تفاوت لیزر موهای زائد زیر بغل با دیگر بخش‌ها در میزان تأثیرپذیری آن است. در این ناحیه نیز با تخریب فولیکول‌های مو، زمینه کاهش موها و حذف دائمی آنها رخ می‌دهد. در لیزر موهای این بخش از بدن، با توجه به عمق لیزر جای هیچ‌گونه نگرانی برای فرد تحت درمان وجود ندارد. با توجه به اینکه لیزر بر روی سطحی از پوست اثر دارد و با توجه به سطح نفوذ تا ریشه مو، خطری برای سلامتی ندارد. لیزر تا حدود ۵ میلی‌متر در پوست نفوذ می‌کند و ریشه مو را تخریب می‌کند.

در پی شیو کردن به صورت مداوم این ناحیه از بدن دچار حساسیت می‌شود. بریدگی و رویش موهای زیرپوستی شایع‌ترین اتفاقی است که در پی شیو کردن مداوم رخ می‌دهد. به‌کارگیری لیزر موهای زیر بغل بهترین جایگزین برای روش‌های موقت است. در اکثر افراد تحت درمان روشن شدن این ناحیه بعد از لیزر مشاهده می‌شود. روشن شدن این ناحیه نسبت به قبل موجب به وجود آمدن احساس بهتری در فرد می‌شود. افراد پس از لیزر اپیلاسیون مداوم و وقت‌گیر بودن خلاصی پیدا می‌کنند. این در حالی است که دیگر از موهای تیره، زیرپوستی، بریدگی‌ها در اثر تیغ دیگر خبری نیست. نرمی و به وجود آمدن سطح صاف و یکدست در ناحیه زیر بغل پس از لیزر برای افراد بسیار خوشایند است. به وجود آمدن این احساس در فرد آسودگی خاطر را به ارمغان می‌آورد.

تأثیر لیزر موهای زائد زیربغل بر غدد لنفاوی و سرطان سینه

در لیزر موهای زائد زیر بغل ممکن برای شخص تحت درمان ممکن است سؤالاتی پیش بیاید. یکی از این سؤالات تأثیر لیزر موهای زائد زیر بغل بر سرطان سینه و تحریک غدد لنفاوی است. تحقیقات نشان داده است تابش لیزر بر این ناحیه از بدن روشی ایمن است. درد، سوزش، تورم، سوختگی و تغییر رنگ پوست تنها عوارض شناخته‌شده در لیزر موهای زیر بغل است. این عوارض را نیز با انتخاب صحیح دستگاه با توجه و تشخیص نوع پوست و مهارت اپراتور می‌توان به پایین‌ترین میزان کاهش داد.

تعداد جلسات مورد نیاز لیزر موهای زیر بغل

تعداد جلسات با تشخیص رنگ پوست و مو در افراد متفاوت است و معمولاً این دوره بین ۴ تا ۸ هفته طول می‌کشد. در پوست‌های روشن و موهای تیره به تعداد جلسات کمتری نیاز است. تعداد جلسات به خاطر چند فاز بودن رشد مو است. در کلیه نقاط بدن، موها به صورت هم‌زمان رشد پیدا نمی‌کنند. هزینه لیزر در این ناحیه از بدن به تعداد جلسات بستگی دارد. با توجه به دائمی بودن این روش هزینه‌ای مناسب برای از بین بردن موهای زیر بغل محسوب می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/taherta2/public_html/wp-includes/functions.php on line 4609

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/taherta2/public_html/wp-includes/functions.php on line 4609

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/taherta2/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 111