خرید دستگاه لیزر مو دایود

خرید دستگاه لیزر مو دایود

استفاده از لیزرها در حذف موهای زائد یکی از چشم‌اندازهای نو از کاربرد آن در زیبایی پوست است. در میان افرادی که به دنبال روش‌های متفاوت برای برداشتن موهای زائد هستند، جمعیتی که لیزر را به عنوان روشی سریع‌تر، مؤثرتر، کم درد و فاقد خطر انتخاب می‌کنند رو به فراوانی است. با توجه به رشد کاربران این دستگاه آشنایی با مکانیسم آن باید در خرید دستگاه لیزر مو دایود مورد توجه قرار گیرد.

بررسی مکانیسم دستگاه لیزر مو دایود

متوقف شدن رویش مو بعد از استفاده لیزر، به دلیل اثرگذاری گرمایی معادل ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد بر پاییلای فولیکول (مسئول تولید موهای جدید که از مویرگ‌های خونی تغذیه می‌کند)، پیاز مو و غدد سباسه (غدد چربی پوست) است. حرارت ایجادشده توسط لیزر، موجب تخریب اجزای مؤثر در رشد مو می‌شود که رویش آن را کاملاً متوقف یا دوره رویش را نسبت به قبل طولانی‌تر می‌کند.

انواع مختلفی از سیستم‌های لیزری برای از بین بردن موهای زائد ارائه شده است که شامل لیزر روبی با طول موج ۶۹۴ نانومتر، الکساندرایت با طول موج ۷۵۵ نانومتر، ان دیاگ با طول موج ۱۰۶۴ نانومتر از انواع آن هستند. لیزرهای مذبور، فقط قادر به تولید طول موج خاصی از نور هستند که کاربرد آن‌ها را برای انواع مختلف پوست، خصوصاً پوست‌های تیره‌تر محدود می‌کند. در این میان، لیزر دایود بر اساس طول موج استفاده ‌شده ۸۰۰ تا ۸۱۰ نانومتر، در رفع موهای زائد انواع پوست که از ۱ تا ۴ در مقیاس فیتزپاتریک قرار می‌گیرند بیشترین کاربرد دارد و این نکته، اساس مهمی در خرید دستگاه لیزر مو دایود محسوب می‌شود.

تفاوت دستگاه لیزر مو دایود با دستگاه های دیگر

در این لیزرهای نیمه‌رسانا (نیمه‌هادی) که دیود نیز نامیده می‌شوند، از الکتریسیته به عنوان چشمه انرژی استفاده می‌شود که منجر به تولید نور در دامنه مرئی مادون‌قرمز می‌شود. ساختار آنها با سایر لیزرهای جامد بسیار متفاوت است؛ اما خیلی شبیه دیود نور (LED) گسیل است. این نوع لیزر به دلیل استفاده از اجزا مرکب و سبک‌تر نسبت به لیزرهایی که بر پایه تحریک فلاش لامپ کار می‌کنند مناسب‌تر هستند.

لیزرهای دایود، عمل خود را به صورت پالسی انجام می‌دهند. کوچکی، قابلیت مدولاسیون برای فرکانس‌های بالا و اساس تغییر در میزان جریان اعمال شده­ی آن، مبنای طول موج‌های مختلف است که در نتیجه برای نیازهای مختلف می‌توان از آن بهره برد. در این لیزر، نقطه­ی تمرکز انرژی برابر با ۹×۹ میلی‌متر است و پرتاب هر پالس با تأخیر ۵ تا ۲۰ میلی‌ثانیه صورت می‌گیرد و برای جلوگیری از سوختگی ناشی از حرارت ایجاد شده از خنک‌کننده Sapphire استفاده می‌شود. با توجه به دلایل مذکور، در ارائه تکنولوژی لیزرها، خرید دستگاه لیزر مو دایود نسبت به دیگر دستگاه‌ها، نقطه تمایز محسوب می‌شود.

ارتباط دستگاه لیزر مو دایود و انتخاب پوست

امروزه خرید دستگاه لیزر موهای زائد، به صورت چشمگیری رشد تصاعدی پیدا کرده است و دستگاه لیزر دایور در صدر جدول پرفروش‌ترین لیزرها در سطح جهان قرار گرفته است. همراه با رشد تکنولوژی در طی سال‌های اخیر، این لیزرها با دستیابی به توانایی‌های ویژه، توانسته‌اند در جایگاه اعتماد پذیرتری برای خرید دستگاه لیزر مو دایود قرار بگیرند. خروجی بالاتر، ابعاد کوچکتر، کارایی بیشتر و پوشش طول موجی پهن‌تر، از ویژگی‌های این دستگاه است که لیزرهای دایود را در جایگاه خاص‌تر نسبت به سایر لیزرها قرار می‌دهد.

با ظهور دستگاه‌های لیزر دایود بر پایه و عملکرد نوری، در عرصه لیزر و حذف موهای زائد، تغییر و تحول بزرگ رخ داد. با توجه به اینکه سوختگی پوست با طول موج به‌کاررفته در لیزرها نسبت عکس دارد و طول موج بالاتر سوختگی کمتری را به همراه دارد، دستگاه‌های لیزر دایود، نور منتشرشده با عمق بیشتر، رنگدانه های تیره مو را مورد هجوم گرما قرار می‌دهد. در این حالت، امکان آسیب‌پذیری سطح پوست بخصوص در پوست‌های تیره‌تر، به دلیل اندازه نفوذپذیری این لیزر، کمتر خواهد بود. یکی از دلایلی که لیزر دایود را در کشور ایران نسبت به دیگر لیزرها متمایز می‌کند طول موج آن است که برای پوست‌های نژاد ایرانی گزینه­ مناسبی به نظر می‌رسد. توجه به این نکته در خرید دستگاه لیزر مو دایود، نتیجه مطلوبی را برای کلینک ها و بیماران به دنبال خواهد داشت.

مشخصات دستگاه‌ لیزر مو دایود

  1. جذب نور این لیزر توسط ملانین‌ها نسبت به لیزر Nd: YAG و شبه لیزر IPL بیشتر و نسبت به لیزرهای یاقوت و الکساندرایت تا حدی کمی اختلاف پایین دارد.
  2. نزدیک بودن طول موج آن با پایین‌ترین طیف مادون‌قرمز.
  3. عمق نفوذپذیری بالا در ریشه مو.
  4. طول عمر بیشتر و قیمت مناسب‌تر نسبت به دیگر لیزرها.
  5. قابلیت و توان به‌کارگیری در رفع موهای زائد پوست‌های تیره به دلیل محدوده بزرگ تنظیمات بلندی پالس‌ها و قدرت بالای کاربرد (۶۰۰ W-1200 W).
  6. به‌کارگیری در سطح وسیع به دلیل شتاب و سرعت شات بالا (۱HZ- 10HZ) یعنی به‌طور متوسط سرعتی بالغ بر ۱ تا ۱۰ شات.
  7. قابلیت جابجایی آسان و پایداری در مقابل ضربه و تغییرات به دلیل استفاده از تکنولوژی نیمه‌رسانا به جای استفاده از فلاش لامپ.
  8. کاهش احتمال آسیب‌دیدگی لایه اپیدرم پوست
  9. خنک‌سازی سطحی
خرید دستگاه لیزر مو دایود
خرید دستگاه لیزر مو دایود

در صورتی که در دستگاه لیزر دایود تنظیمات انرژی ساطع‌شده به شکل اصولی و صحیح توسط پزشک یا اپراتور دستگاه انجام گیرد میزان تأثیرگذاری فوق‌العاده‌ای بر موهای زائد خواهد داشت و میزان برگشت‌پذیری موهای زائد بعد از دو سال کمتر از ۵ تا ۷ درصد است که این نقطه قوت یکی از فاکتورهای مهم در خرید دستگاه لیزر مو دایود است.

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/taherta2/public_html/wp-includes/functions.php on line 4609

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/taherta2/public_html/wp-includes/functions.php on line 4609

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/taherta2/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 111